Header image alt text

MODA NA ZDROWIE

wygraj z otyłością – na zawsze!

METODA

Dieta HCG +500 wg doktora A.T.W. Simeonsa12670092_blog

Jeśli prawdą jest, że dzisiaj otyłość to epidemia, to prawdą jest również, że coraz większą popularność zyskuje w Polsce dieta 500 kilokalorii na dobę skojarzona z frakcjonowanym przyjmowaniem hCG według metody opracowanej i opisanej w latach 50-60-tych XX wieku przez doktora Simeonsa z Rzymu, stosowanej przez niego z powodzeniem w warunkach klinicznych przez wiele lat, (a potem przez innych lekarzy, w tym także dr Belluscio).

Po latach poszukiwań i badań klinicznych w 1954 roku znalazł on sposób stanowiący rozwiązanie problemu, jak przywrócić odłożony w tkankach tłuszcz do strumienia przemiany materii bez konieczności głodowania i wyczerpującej aktywności fizycznej. Tym rozwiązaniem okazało się umiejętne zastosowanie połączenia substancji czynnej obecnej fizjologicznie w wysokim stężeniu w moczu ciężarnych kobiet, zwanej ludzką gonadotropiną kosmówkową /hCG/(substancją pobudzającą czynność gonad czyli gruczołów płciowych)  z niskokaloryczną beztłuszczowo-bezcukrową dietą (VLCD) opartą na precyzyjnych połączeniach wybranych białek zwierzęcych (500kilokalorii na dobę), przez określony i skończony przedział czasu wynoszący 21 do 40 dni. Uśredniony statystycznie skutek tej dyscypliny żywienia przynosi dzienną utratę masy ciała wynoszącą ok. 0,454kg czyli 1 funt do 1kg czyli 2 funtów (stąd tytuł podstawowej pracy dr Simeonsa opisującej ten temat „Pounds and Inches” czyli funty i cale, którą opublikował w 1967 roku.).

Strategia postępowania polega na tym, że niskie dawki hCG (125-250I.U./dobę) umożliwiają przeżycie na tej krytycznie niskokalorycznej diecie bez uczucia dotkliwego głodu, dzięki uwalnianiu między 1500 a 4000 kilokalori/dobę z zasobów własnych zgromadzonej tkanki tłuszczowej ciała. (Dla zobrazowania odniesień fizjologicznych: u kobiet w 10 tygodniu ciąży, gdy poziom naturalnej hCG jest najwyższy, w badanym moczu stwierdza się 3 000 000 I.U. hCG; w postępowaniu klinicznym, gdy używany jest preparaSDC10288t hCG, np. jako Pregnyl, w celu wspierającym prokreację jednorazowa dawka podana w injekcji wynosi 5000 I.U.; a w okresie stosowania protokołu dr Simeonsa dzienna dawka hCG wynosi 125-240 I.U.)

Skutkiem podawania tak niskich a częstych dawek hCG, organizm zostaje trwale przestrojony na tryb działania w oparciu o spalanie własnej tkanki tłuszczowej. Decyzje o tym nowym sposobie „pracy” organizmu zapadają w ośrodkach regulacji podwzgórzowej (nadrzędnej struktury układu nerwowo-hormonalnego) pod wpływem powtarzanych dawek przyjmowanej doustnie lub w zastrzykach hCG. Temu procesowi towarzyszy kontrolowana i bezpieczna oraz szybka utrata masy ciała i zmiana rozmieszczenia tkanki tłuszczwej.

Opisywana metoda dzięki zgodnym z naturą zasadom działania (wykorzystaniu naturalnej regulacji organizmu), nie tylko prowadzi do „wypalenia” nadmiaru tkanki tłuszczowej i szybkiego obniżenia wagi, ale co najważniejsze, nie towarzyszy temu rozpad mięśni; więcej, tkanka mięśniowa i endogenne tłuszcze są specjalnie chronione, elastyczność tkanki łącznej zwiększa się, a za tym ujędrniona i odmłodzona skóra skutecznie dopasowuje się do nowych kształtów nie ujawniając żadnych nadmiarów, nastrój i stan emocjonalny stabilizują się, pojawia się poczucie energii, mocy i sprawności.

Prowadząc przez 30 lat praktykę lekarską miałem sposobność spotkać wielu pacjentów, których dolegliwości niejednokrotnie miały związek z nadwagą. Jednak przez te wszystkie lata nie koncentrowałem swoich zainteresowań na problematyce skutecznego i bezpiecznego odchudzania. A jeśli pod wpływem leczenia homeopatycznego pacjent odzyskiwał równowagę zdrowotną często pozbycie się nadwagi było „efektem ubocznym” skutecznej terapii. Niejednokrotnie w ostatnim czasie zastanawiałem się, czy w świecie tak zorientowanym na sukces, karierę, modę na zdrowie i dobry wygląd istnieje bezpieczna i naturalna metoda, która pogodzi dobry wygląd, dobre samopoczucie i zdrowie. W końcu zadałem sobie pytanie:  czy w ogóle możliwym jest, aby postawić zagadnienie w ten sposób, że wykorzystamy proces odchudzania do osiągnięcia poprawy zdrowia i samopoczucia, a co za tym idzie lepszych standardów życiowych? Z mojej perspektywy jako lekarza, jest to „stawianie sprawy na głowie”. Jednak…..

Po około dwu latach okrążania tematu, studiowania materiałów źródłowych (w pierwszej kolejności „Pounds and Inches” (Funty i cale), lektury forów internetowych, opinii ludzi i lekarzy, którzy zastosowali wskazówki doktora Simeonsa oraz poglądów opiniotwórczych tych, którzy nigdy tego nie zrobili i bodaj nigdy tego nie uczynią, po poszukiwaniach różnych preparatów hCG, decydowałem się na poprowadzenie edukacyjnego eksperymentu z zastosowaniem tej metody .

Rezultaty przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Wreszcie znalazłem klucz do pomocy wielu moim pacjentom z nadwagą. Okazuje się, że metoda dr Simeonsa zastosowana  przez lekarza działa w każdym przypadku nadwagi i otyłości, niezależnie od wcześniejszych diagnoz. Na tej stronie, której celem jest edukacja prozdrowotna, dzielę się moim własnym doświadczeniem oraz służę pomocą tym, ktorzy jej potrzebują.

lek.med. Rober Zawiślak